Комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) #33 "Гармонія" Кропивницької міської ради"

 





http://zolotarybka.klasna.com

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

Made with padlet

 

 

 

 

Зроблено в padlet

 

 

 

 

 

 

 

Матеріали проведення Тижня дорожнього руху

 

Презентація "Вогонь - друг, вогонь - ворог"

 

Дослідницька діяльність: "Запалювання паперу та гасіння водою"

 

 

 

Дитина в соціумі "Що потрібно пожежним?"

 

 

 

Бесіда "Пригоди в лісі"

 


 

Дидактична гра "Навчимо ляльку поводитись під час пожежі"



Складання розповіді за сюжетними картинками

 


 

Читання та обговорення казки "Козенята та вогонь"



 

 


Бесіда "У світі пожежної безпеки"
 

 

Конспект заняття "У світі пожежної безпеки"

 


 

 

Заняття "Безпека вдома"

 

 

Дидактична гра "Склади знак"

 

 

 

 

Художньо-продуктивна діяльність. Аплікація на тему: ”Веселий світлофорчик”

 

 

 

 

 

Художньо-продуктивна діяльність. Аплікація на тему: ”Світлофор-Моргайчик”

 

 

 

 

 

Робота з батьками

 

 

 

 

Дидактична гра "Знаки, що говорять"

 

 

 

 

Моделювання ситуації "Переходимо вулицю"

 

 

 

 

 

 

Художньо-продуктивна діяльність (малювання)  «Вантажний автомобіль на дорозі»

 

 

 

 

 

 

Гра-заняття по правилам дорожнього руху «Чарівні вогники»

в групі раннього віку

 

Мета:

 Ознайомити дітей зі світлофором.

 

Завдання:

1. Навчити дітей розрізняти кольори: червоний, жовтий, зелений.

2. Ознайомити дітей зі світлофором і правилами безпечного переходу дороги по пішохідному переходу.

3. Запропонувати виготовити брелкі – флікери (світловідбивачі)

 

Устаткування і матеріали:

 Ілюстрація світлофора, три великих кольорових кола (червоний, жовтий, зелений)  іграшкові машинки, вірші про світлофор, заготовки для брелків, світловідбиваючі наклейки.

 

Попередня робота: Ігри з машинками, розгляд ілюстрацій в книжці, знайомство з дорожньою розміткою пішохідного переходу - «зеброю».Консультація з батьками.

 

Хід роботи:

 

1. Читання вірша:

 

– Світлофор – корисна річ,
        служить людям день і ніч,
        кольори лиш треба знати,
        вірно кнопки натискати.

 

   Як червоний – зупинись,
        і навколо подивись:
        колір цей попереджає,
        що машина під’їжджає.

 

   Жовте «око» кліпне лиш,
        будь уважним, оглянись,
        приготуйся, тільки чітко
        перейти дорогу швидко.

 

   Як зелений вже горить,
        переходь по «зебрі» вмить,
        але й тут не забувати
        все навкруг контролювати.

 

2. Розгляд ілюстрації:

 

-Що зображено на картинці?

- Для чого потрібен світлофор?

- Якого кольору очі світлофора?

(Відповіді дітей)

 

3. Бесіда з дітьми про значення кольорів світлофора:

 

Якщо світло спалахнуло червоне,

Значить, рухатися небезпечно.

Світло зелений говорить:

«Проходьте, шлях відкритий!»

Жовте світло - попередження:

Жди сигналу для поруху.

 

4. Гра «Ми - пішоходи»:

 

У пішохідного перехода вихователь показує червоне коло: «Проїзду немає!», Діти стоять.

Далі коли  вихователь показує жовте коло: «Увага!

А потім - зелене коло. Діти йдуть по доріжці.

(Гра повторюється кілька разів.)

 

5. Виготовлення флікерів:

 

Прикріпи до одягу брелка флікера.

 

Вихователь: Це ваші охоронці!

 

Дітям роздаються заготовки брелків і наклейки. Діти за допомогою вихователя, наклеюють світловідбиваючі наклейки на брелоки.

 

Заняття  ознайомлення з соціумом

на тему:

«Школа ввічливого пішохода»

 

Мети.

  1. Ознайомити  дітей з поняттям «безпека».
  2. Закріпити знання про транспорт, пішоходів, пішохідний перехід, світлофори,дорожні знаки, геометричні фігури.
  3. Виховувати почуття відповідальності за своє життя, виховувати загальну культуру поведінки на вулиці.

 

Матеріал:

 Світлофор, папір, олівці, дорожні знаки, картинки і плакати із зображенням правил для пішоходів.

 

Хід заняття:

(Вихователь зачитує дітям телеграму від Світлофора)

  • Роблю діткам застереження:

Вивчіть терміново

Правила руху.

Щоб не хвилювалися

Кожен день батьки,

Щоб спокійно мчали

Вулицею водії. (Ваш друг Світлофор)

 

(Діти з вихователем читають вірші)

Світлофор потрібен всім:
І дорослим, і малим.
Друзі, він багато може,—
Пішоходам допоможе
Він дорогу перейти
Без лихих пригод в путі.
Блимне лиш червоним оком —
Нас застерігає строго,
Що не можна крокувати,
Необхідно почекати.
А засвітиться зелене:
І для тебе, і для мене
Шлях відкритий, можна йти,
Дуже раді я і ти.

 

Вихователь: Діти, ми з вами знаходимося в «Школі вихованих пішоходів». Ви знаєте, що по міських вулицях рухається величезна кількість машин, а люди, які ходять по вулицях називаються пішоходами. Для пішоходів існують свої правила дорожнього руху. Транспорт рухається по проїжджій частині, а пішоходи - по тротуарах. У звичайній школі навчання починається з букваря, а в нашій - з дорожніх знаків. Дорожні знаки - це вивіски або таблички, встановлені вздовж доріг. А ви знаєте, що позначають дорожні знаки?

(Діти розглядають і називають деякі з них. «Діти», «Пішохідний перехід», «Залізничний переїзд», «Автозаправна станція,« Пункт першої медичної допомоги »)

Вихователь читає вірші про правила дорожнього руху:

1. Як не глянув ти ліворуч,

Не дав транспорту пройти –

Той не зможеш ти безпечно

Вулицю всю перейти.

 

2. Громадський транспорт на дорозі

Не слід тобі чекати,

Так твердять правила дорожні –

Їх треба поважати!

 

3. Вибігати на дорогу – дуже небезпечно

Та до того ж, коли там – мчить транспорт безкінечно!

 

4. Водій не встигне повернути,

Якщо ти раптом зміниш рух.

Тому порадою тут буде -

Не змінювати різко смуг.

 

5. Як виїхав ти на дорогу, то знай одну пересторогу:

Педалі швидко не крути, а всі машини пропусти!

 

6. Вантажівку пропускати слід на тротуарі.

На дорозі зупинятись – будеш не в «ударі».

 

7. Припарковане авто зменшить оглядовість,

Тому вихід із-за нього – це жахлива повість.

 

Вихователь: Діти, запам'ятайте правила.

 

Пішоходи повинні ходити по правій стороні тротуару, щоб не заважати іншим пішоходам. Найважче і найважливіше для пішоходів - це перейти вулицю. Де повинні переходити вулицю пішоходи? Правильно, в строго визначеному місці.

- Як воно називається? (Пішохідний перехід) Ще його звуть «зеброю». При переході через вулицю з наземного переходу пішоходам допомагає світлофор. Він - найголовніший помічник.

-А що таке світлофор? (Відповіді дітей)

 

Вихователь: Увага! А зараз хвилинка історії! Що таке світлофор? Коли він з'явився? Перший світлофор поставили спочатку на залізниці, а потім в 1868 році на міських вулицях Лондона, столиці Англії. Тільки у самого першого світлофора було два сигналу-червоний і зелений, їх міняли вручну. На початку 20 століття з'явилися триколірні електричні світлофори.

 

   Загадка

Він на вулиці щораз
Оком блимає на нас.
Зупинися! Підожди!
Терпеливо стій-но ти!
А тепер, будь ласка, йди
Впевнено й спокійно!(Світлофор)

 

Гра «Уважний пішохід»

Вихователь виконує роль «світлофора». Діти уважно стежать за сигналами (великі кола з паперу червоного, жовтого, зеленого кольорів).

На зелений сигнал діти крокують на місці, на червоний забороняє - стоять без руху, а на жовтий сигнал піднімають праву руку вгору.

 

Діти малюють світлофор

 

Вихователь: Молодці, діти! Ваш перший урок в «Школі вихованих пішоходів» пройшов на «відмінно». Ви чудово розібралися в дорожніх знаках, дізналися багато нового про світлофор, читали вірші і запам'ятовували правила пішохода. До нової зустрічі!

 

                       

 

 

 

 

Заняття

ознайомлення із соціумом на тему: “Транспорт знай та правила дорожнього руху пам'ятай”

 

Програмовий зміст: вчити називати і розрізняти машини спеціального призначення (“швидку допомогу”, пожежну та поліцейську машину); вживати умовлені різні типи речень. Поширити уявлення дітей про транспорт, його призначення. Продовжувати знайомити дітей з навколишнім світом, поглиблювати знання про правила безпечної поведінки на дорозі. Спонукати, фантазувати; розвивати монологічне, діалогічне мовлення, пам'ять, мислення, увагу, творчу уяву, спостережливість. Виховувати розуміння необхідності дотримуватись правил безпеки.

 

Матеріал: макет світлофора, ілюстрації із зображенням транспорту, іграшкові автомобілі транспорту спеціального призначення, предметні картинки із зображенням транспорту.

Гляньмо, діти, пильним оком -

Вулиця така широка!

Їй не личить тиша й шум.

Скрізь біжать автомобілі

Жовті, сині, чорні, білі.

Всі несуться, всі гудуть,

Спритні шини мчать у путь.

         Сьогодні ми розглянемо дивні автомобілі по черзі. Розглянемо першу машину.

(Вихователь пропонує розглянути першу машину “швидку допомогу).

Хтось захворів? Хтось страждає?

Цю машину викликають.

Стрімко ця машина мчиться,

Щоб до хворих не спізниться,

Уночі та в ясні дні.

Постраждалих врятувати,

Допомогу всім надати -

Ось призначення її.

103 швидко набирай,

“Швидку допомогу викликай”.

- Якого кольору машина “швидкої допомоги”?

- Що зображено лише на “швидкій допомозі”?

- Кого перевозить “швидка допомога”?

- Чи потрібний цей автомобіль?

- За яким номером можна викликати машину “швидкої допомоги”?

         Наступна машина. (Вихователь пропонує розглянути пожежний автомобіль).

Мчить по дорозі червона машина,

Крутяться швидко всі її шини.

Вихором справжнім по трасі летить,

Бо поспішає пожежу гасить.

101 по телефону набирай,

За потреби пожежних викликай.

- Якого кольору цей автомобіль?

- Кого перевозить цей автомобіль?

- Навіщо потрібен цей автомобіль?

- Який номер телефону слід набирати, щоб викликати пожежних?

         Пропоную розглянути ще важливий автомобіль.

Машині цій треба поспішати,

Порушників вчасно їй слід наздогнати.

В ній люди в погонах та формі сидять,

Обов’язок їх — повсякчас час слідкувать,

Щоб скрізь — чи то місто, чи просто село -

Життя наше завжди безпечним було

102 набираємо,

Поліцію викликаємо.

- Якого кольору цей автомобіль?

- Навіщо потрібен цей автомобіль?

- Який номер телефону слід набирати, щоб викликати поліцію?

         Ці машини не перевозять пасажирів, вантажі. Вони спеціальні, бо виконують лише певну роботу — спеціальну.

         Діти, ми з вами вже вивчали транспорт. Які  види сучасного транспорту ви знаєте? (Наземний, водний, повітряний). Давайте пограємо в гру “Відгадай і назви”. (Вихователь ставить дітям запитання про наземний, водний та повітряний транспорт).

- На чому можна пересуватися містом, щоб перевезти велику кількість людей? (Автобус, тролейбус, трамвай).

- На чому можна перевезти декілька людей? (Таксі, автомобіль).

- На чому можна перевезти вантаж? (Вантажні автомобілі).

- Як назвемо транспорт у якому перевозять людей? (Пасажирський).

- Що перевозять вантажівки? (Вантаж).

- Хто сидить за кермом? (Водії)

- Як назвемо транспорт що рухається о землі? (Наземний).

- По чому рухається потяг? (По залізничній колії).

- Хто керує потягом? (Машиніст).

- Що допоможе швидко потрапити до іншої країни? (Літак, вертоліт).

- Хто кермує літаком? ( Пілот).

- Як називається транспорт який рухається в повітрі? ( Повітряний)

- Як назвемо транспорт який рухається по воді? (Водний).

- Назвіть його? ( Корабель, човен, катер).

- Хто кермує кораблем? (Капітан).

         Хто допоможе рухатися по дорозі, скажите коли послухаєте загадку.

В нього на чотири боки

Є по три кругленькі ока.

Ними світить не даремно:

Як подивиться зеленим -

Йди скоріше, поспішай!

Світить жовтим — зачекай.

А червоним — стій! Не йди! -

Щоб не сталося біди.

         Що це? Так, Світлофор.

- Скільки світла в світлофорі є?

- Що ми робимо на червоне світло?

- А на жовте?

- Що ми робимо на зелене світло?

- Хто з вас може відповісти, що таке правила дорожнього руху?

- Хто повинен виконувати ці правила?

- Що буває, коли порушують правил дорожнього руху?

- На якій доріжці не їздить транспорт?

- Що це за доріжка?

- Стомилися, давайте відпочинемо. (Фізхвилинка).

Руки ми поставим так

(діти розводять руки в боки)

Вийшов гарний в нас літак.

Літачки летіть, летіть

У ясну небес блакить!

(Діти літають по групі, потім, нахилившись на один бік, зупиняються й сідають)

Наші літачки примчали

Малюками знову стали!

         Пограємося далі. (Дидактична гра “Продовжуй речення”.

Вихователь розпочинає, діти продовжують).

- Я зможу перейти дорогу якщо ....

- Тут не можна кататися на велосипеді, тому що .....

- Я повинен зупинитися і пропустити машину, бо ....

- На дорозі часто зустрічаються дорожні знаки, такі, як ....

- Якщо не дотримуватися правил дорожнього руху, то....

- Не можна гратися на проїжджій частині, тому що ....

Як ви гадаєте хто головніший на дорозі пішохід чи водій?

         Загадки любите відгадувати? Тоді слухайте уважно та спробуйте відгадати.

На дорожній перехід

Чимчикує ... (Пішохід).

 

Трьома очима

На стовпчику блимає. (Світлофор).

До вокзалу на перон

Підкотив новий ... (Вагон).

 

Полосатий кінь прибіг,

На шосе тихенько ліг. (Зебра).

 

Той, що в транспорті сидить,-

Їде він, а не біжить! (Пасажир)

 

Придивіться — за порогом,

Ви побачите ... (Дорогу).

 

Відшукайте той вагон,

Що приїхав на ... (Перон).

 

Зранку й до ночі

Возить всіх охоче.

Об'їжджає Землю — глобус

З пасажирами ... (Автобус)

         Молодці, всі загадки відгадали.

         (Проводиться гра “Назви вид транспорту”. Діти розглядають свою картинку та по черзі називають вид транспорту).

         Наше заняття закінчилось. Всі гарно відповідали, молодці.

 

 

 

 

 

Презентація "Будьте обережні взимку"

 

Презентація "Здоровий спосіб життя"

 

Міні проект "Ми - діти з Планети Здоров'я"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1
2
3
4
5
6